با دیب مدیا یک پله بالاتر!

مشاوره کسب و کار

چرا مشاوره کسب و کار داشته باشم؟

مسیر کسب و کار پر از چالش است! علاوه بر این شما به عنوان مدیر و یا صاحب برند ممکن است حتی زمان کافی هم برای حل و فصل این چالشها نداشته باشید! مشاور کسب و کار با پرسش سوالات کلیدی و ارائه بازخوردهای مناسب، چالشهای آشکار و حتی پنهان کسب و کار را نمایان و مسیر پیشنهادی را تعیین می‌کند.
به طور کلی خدمات مشاوره کسب و کار کمک می‌کند ریشه مشکلات کسب و کارتان را پیدا کنید، مسیر فعلی را بشناسید و روندی متناسب با اهداف تجاری‌تان تعیین کنید تا در نهایت در وقت و هزینه‌ها صرفه جویی شود و به سود آوری بیشتری برسید.

این مدل مشاوره یک جلسه‌ای و به مدت ۱ تا ۲ ساعت می باشد. بیشتر مشتریان ما عاشق این سبک هستند چون بعد از این ۱ الی ۲ ساعت تقریبا تمام سوالاتشان برطرف شده است.

در واقع یکی از دلایلی که این سبک مشاوره را در دیب مدیا ارائه می دهیم این است که بیشتر افرادی که به تازگی وارد دنیای پر پیچ و خم کار شده اند، چالش های زیادی دارند و زمان برایشان فاکتور بسیار مهمی محسوب می شود.

صاحبین قدیمی و باتجربه کسب و کار هم ممکن است در دنیای امروز برای دیجیتالی و چابک شدن مشکلاتی را تجربه کنند. ما طی این مشاوره کمک می‌کنیم این چالش‌ها برطرف بشوند. مشاور مطابق با چالش فعلی کسب و کار شما راهکارهای ساده و عملی به شما پیشنهاد می دهد. اگر سوالاتی در این حوزه داشته باشید هم، پاسخ داده می شوند.

این نوع مشاوره تا حدودی مانند مشاوره اُپال ولی با مدت طولانی‌تر است. مشاوره الماس، ۳۰ روزه‌ می باشد.

به طور خلاصه این مشاوره علاوه بر تمامی موارد مشاوره اپال، موارد زیر را نیز در برمی‌گیرد:

مسترشیت تولیدمحتوا، آنالیز شرایط فعل کسب و کار، تحلیل رقبا، تعیین نقاط قوت/ضعف و بررسی فرصت‌ها/تهدیدها، برندینگ و پرسونال برندینگ(مقدماتی)، دو الی سه جلسه حضوری و یا آنلاین یک ساعته، پشتیبانی از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در واتسپ

همچنین برخی خدمات کلی اینستاگرامی(برای کسب و کارهای فعال در اینستاگرام) مانند

برنامه پست‌گذاری سی روزه، تکمیلی
پک هشتگها، نکات تعامل اصولی، سئوی پیج، امنت پیج (خدمات بازگردانی پیج شامل این نوع مشاوره نمی‌باشد)


اگر فرمت کسب و کارتان به نحوی است که خلاقیت و مهارت جزو نقاط قوت و اساس آن محسوب می شود، قطعا  کوچینگ گزینه مناسبی برای شماست. برخلاف مشاوره در کوچینگ نظر دقیقی درباره کسب و کار داده نمیشود و صرفا اجازه نمی‌دهیم خلاقیت صاحب کسب و کار و منحصر بفرد بودن ایده‌هایش صدمه‌ای ببیند و فقط حواسمان است که مسیر رشد به درستی طی بشود.

کوچینگ به طور کلی موارد زیر را در بر می‌گیرد : 

برندینگ و پرسونال برندینگ، نکات مربوط به مدیریت جلسات، سه جلسه حضوری و یا آنلاین یک ساعته، ایده‌پردازی، پشتیبانی از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در واتسپ

همچنین برخی خدمات کلی اینستاگرامی(برای کسب و کارهای فعال در اینستاگرام) مانند

برنامه پست‌گذاری سی روزه، تکمیلی
پک هشتگها، نکات تعامل اصولی، سئوی پیج، امنیت پیج (خدمات بازگردانی پیج شامل این نوع مشاوره نمی‌باشد)

پرتکرارترین سوالات

مشاور کسب و کار چه کاری انجام می دهد؟

مشاور کسب و کار، متخصصی آکادمیک است که صاحبان کسب و کارها را در مورد جنبه های مختلف کارشان راهنمایی می‌کند. مشاور کسب و کار، کمک می کند تا بیزنس‌ها نقاط قدرت و ضعفشان راشناسایی کنند. همچنین راهکارهایی برای رفع و بهبود نیز ارائه می‌دهد، استراتژی‌هایی را برای غلبه بر چالش‌های بالقوه تدوین می‌کند و بطور کلی از خطرات شکست بیزنس، جلوگیری و به رشد اصولی کمک می‌کند. 

از کجا متوجه بشوم که کسب و کارم به مشاور احتیاج دارد یا خیر؟

درک اینکه کسب و کارتان به مشاور نیاز دارد یا خیر می تواند برایتان واضح نباشد، اما باید بدانید که هر کسب و کاری به مشاور کسب و کار احتیاج دارد! ولی اگر حتی یکی از ویژگی‌های زیر را در کسب وکار خود دارید، همین امروز مشاوره خودتان را رزرو کنید!!!!

1. نداشتن تخصص یا تجربه
2. عدم فروش یا درآمدزایی در یک یا تمام بخش‌ها
3. مشکل در اجرای استراتژی ها
4. عدم تعیین دقیق مزیت رقابتی یا نداشتن هیچ گونه مزیت رقابتی در حوزه فعلی 
5. نداشتن برنامه های رشد و توسعه

کدام نوع مشاوره مناسب کسب و کار من است؟

در ابتدا پیشنهاد می‌کنم توضیحات هر یک از مشاوره‌ها رو به دقت مطالعه کنید.

بطور خلاصه، اگر تابحال تجربه مشاوره نداشتید مشاوره اُپال بهترین انتخاب است. 

اگر مشاوره داشتید و حس می‌کنید کافی نبوده و یا تمایل به همراه مستمر برای راهنمایی گذر از چالشها و غیره دارید مشاوه الماس را انتخاب کنید.

و اگر در کسب و کارتان خلاقیت حرف اول را می زند - مانند بلاگری یا تولید محتوا - کوچینگ انتخاب بهتری برای شماست!

ارتباط مستقیم با دپارتمان مشاوره :

پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۱۵ الی ۲۰